Всесвітній день містобудування відтепер святкуватимуть і у Львові

Всесвітній день містобудування відтепер святкуватимуть і у Львові

8 листопада урбаністи в більш, ніж тридцяти країнах світу відзначають свій професійний день. Львів’яни досі стояли ніби осторонь цього, хоч саме у Львові традиції містобудування одні з найдавніших. Цьогоріч архітектори Львова і «Львівської політехніки» (у виші в Інституті архітектури є кафедра містобудування), відзначили Всесвітній день урбанізму вперше. Дійство відбувалося в Пороховій вежі й було урочистим.

Свято засноване з ініціативи громадськості та працівників у сфері планування міст і населених пунктів. Вперше відзначати його запропонував наприкінці 40-х років минулого століття професор університету Буенос-Айреса, випускник Інституту міського будівництва в Парижі Карлос-Марія-делла Паолера. Святкування Дня урбанізму має на меті підвищити інтерес до галузі містобудування, поглянути на планування міст з іншої, дещо глобальної точки зору.

Львівський захід у Пороховій вежі зорганізували Львівська обласна організація НСАУ, департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА, ДП ДІПМ «Містопроект» та кафедра містобудування Львівської політехніки. Модератором виступив голова правління ЛОО НСАУ Богдан Гой.

Присутніх привітали заступник голови ЛОДА Оксана Стоколос і т. в. о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Оксана Ткачук. Згодом, у розмові з журналістом ЗУАП, пані Оксана зазначила, що ідея святкувати 8 листопада виникла з кількох причин: у переліку свят, які відзначають архітектори Львова, Всесвітнього дня урбанізму не було; вона сама навчалася на кафедрі містобудування Львівської політехніки; архітектура щодо проектування більш загальна («проектує все»), тоді як містобудування є вужчим — воно в проектуванні зосереджене на створенні зручного й ергономічного міського середовища.

За багаторічну працю, високий професіоналізм та з нагоди Всесвітнього дня містобудування Оксана Ткачук вручила подяки голови ЛОДА професорові кафедри містобудування Львівської політехніки Богданові Посацькому, доцентові тієї ж кафедри Ірині Русановій, архітектору Тетяні Максим’юк, головному архітекторові проектів, керівнику групи архітекторів підприємства «Державний інститут проектування міст «Містопроект» Любомиру Королишину й начальникові АПМ-2 цього ж підприємства Віталію Дубині, а також головному архітекторові проектів ДП ДІПМ «Містопроект» Юрію Столярову. Подяки отримали й завідувач кафедри архітектурного проектування, професор Микола Габрель, директор ІАРХ, професор Богдан Черкес, заслужений архітектор України, віце-президент НСАУ Олександр Ярема, головний спеціаліст відділу містобудівної політики управління містобудування та архітектури департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації Олеся Собко. Загалом увагою не обійшли ні професорів, ні магістрів, ні бакалаврів архітектури та студентів кафедри містобудування.

Оксана Ткачук показала об’єкти, які обрані лауреатами міжнародного конкурсу «Кришталева цегла», й ознайомила із будівельними об’єктами, які будуть рекомендувати на міжнародний конкурс цьогоріч.

Галина Петришин, Богдан Посацький і Юлія Ідак уперше в стінах Порохової вежі презентували навчальні посібники „Курсове проектування“ (2016) та „Містобудівне проектування“ (2017). Крім цього, учасники заходу побачили виставки найкращих магістерських кваліфікаційних робіт, дипломні проекти спеціалістів і бакалаврів спеціалізації „Містобудування“ та дисертаційні праці аспірантів, котрі захистили їх у 2016 — 2017 роках.

Святкування Всесвітнього дня урбанізму 8 листопада, сподіваються організатори, стане для Львова доброю традицією.

10.12.2017

Автор статті: Наталя Яценко

© 2013-2024 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.