Проект нової набережної в Тернополі від Urban.te

Проект нової набережної в Тернополі від Urban.te

28.08.2015  у Тернополі громадська ініціатива Urban.te (Олена Джула-Райфшнайдер, Дмитро Райфшнайдер, Марта Голяка, Настя Джула, Іван Джула, Славік Брінь, Віктор Шупляк, Леся Чернець, Анюта Харченко) представила громадськості ескіз-проект реконструкції набережної "Циганка".

Згідно концепції, на місці пустої асфальтованої території та занедбаного простору навколо, пропонується розвинути самоорганізовані і створити нові місця для відпочинку і занять спортом для мешканців усього міста і оточуючих територій зокрема. Згідно проектної пропозиції набережна умовно ділиться на сім зон: територія тернопільської пивоварні, прогулянкова алея з пристанню, зона тихого відпочинку та скейтпарк, головна площа з пірсом і фонтаном,  "Зелений пляж" з рестораном "White Bar", спортивна зона. Кожна зона створює або доповнює місця дозвілля для різних груп населення (в тому числі маломобільних). Різний характер цих просторів створює ту чи іншу атмосферу для своїх відвідувачів. Усі зони активності нанизуються на вело-пішохідний шлях, що є продовженням парку ім. Т. Шевченка та частиною пішохідного зв’язку із с.Біла.

Завдання реконструкції набережної: перетворити територію вздовж річкового ландшафту в активний і безпечний громадський простір, шляхом трансформації існуючих місць відпочинку і доповненням їх необхідною інфраструктурою. Чергування затінених та відкритих просторів, збережені та насаджені вздовж вело-пішохідного шляху дерева, велика кількість місць для активності і спілкування, красиві краєвиди, усе це створює комфортне середовище для відпочинку біля води.

08.10.2015 містобудівна рада Тернополя одноголосно схвалила пропозицію облаштування набережної "Циганка" та рекомендувала ескіз-проект від ініціативи URBAN.te міській раді до виконання.

На сьогоднішній день розробляється робоча документація за участі членів громадської ініціативи Urban.te  та проектної організації КП "Місто".​

 

© 2013-2024 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.