Макет Львова, що вражає!

Макет Львова, що вражає!

27 вересня 2019 року у Пороховій вежі  відбулася презентація довгоочікуваного мультимедійного виставкового проєкту «Смерть та відродження міста» – найбільшого макету містобудівного розвитку історичного центру Львова з відеомаппінгом.

Основними ініціаторами проєкту були кандидат архітектури, доцент Національного університету «Львівська політехніка», голова Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України Богдан Гой та архітектор-урбаніст із багаторічним стажем Іван Турик. Три місяці команда Центру архітектури, дизайну та урбаністики працювала над реалізацією ідеї, що передбачала створення не просто звичайного макету міста, а нового, інноваційного та цікавого продукту, в результаті чого і зародилася ідея створити макет з відеомаппінгом.

Відкрив виставковий проєкт голова Львівської спілки архітекторів України Богдан Гой. За його словами, метою експозиції є за допомогою засобів 3D-моделювання та сучасної графіки продемонструвати періодизацію забудови міста, донести його історію до глядача. Використовуючи образи смерті та відродження, інтерактивний макет Львова розповідає про облоги міста та епідемії, перемоги і паради, зміни вулиць і міського пейзажу. Для написання сценарію були залучені науковці, які спеціалізуються на історії Львова – кандидат архітектури, доцент Національного університету «Львівська політехніка» Василь Петрик та історик Наталія Матлашенко.

Проєкт виграв оголошений Українським культурним фондом грант на створення інноваційного культурного продукту. «Смерть та відродження міста. Відеомаппінг» – це вже третій проєкт майже рік тому створеного Центру архітектури, дизайну та урбаністики Порохова вежа, що здійснюється за підтримки УКФ. Перший масштабний проєкт, що власне посприяв відкриттю Центру був «Метрополіс. Минулі утопії майбутнього» куратором якого виступив Павло Гудімов та арт-центр «Я Галерея». Другий великий проєкт  в рамках Року Івана Левинського було втілено навесні цього року – «Іван Левинський. Імпульс». До речі, зараз він продовжує своє життя і незабаром відбудеться його презентація у Відні.

Наталія Бриль, провідний фахівець з управління проектами Українського культурного фонду, відзначила успішну реалізацію проєкту та запросила до подальшої співпраці та втілення нових не менш грандіозних ідей.

Макет величиною 2,5 х 3 м виконано у масштабі 1:1000, а сам відеомаппінг, розроблений київською компанією «DizArt Studio», триває 4 хв та 46 с. Як зазначили самі організатори, за такий короткий час важко охопити всю багатогранну історію Львова, проте завданням проєкту було показати саме ключові етапи у розвитку і формуванні міста. Символічним є те, що макет представлено в унікальній будівлі – одній із збережених фортифікаційних споруд Львова – Пороховій вежі, де функціонує однойменний Центр архітектури, дизайну та урбаністики.

Ознайомившись зі світовим досвідом виконання макетів з відеомаппінгом було вирішено у Львові розробити аналогічний макет. Між іншим, це перший в Україні макет містобудівного розвитку, що супровожується маппінгом з відеопрезентацією. Для реалізації проєкту було долучено багато людей – це  студенти-волонтери, архітектори-практики, а також співпраця з міською та обласною адміністраціями.

Починається відеомаппінг з пожежі міста Холм, адже це перша літописна згадка про Львів і вона символізує смерть та народження: згадка про Львів пов’язана зі «смертю» Холма. Звідси і назва проєкту «Смерть та відродження міста». Окрім того, Львів не один раз зазнавав руйнувань та втрат: від пожеж, епідемій та вторгнень, та попри те, місто щоразу відроджувалося, стаючи все більшим та могутнішим. Макет занурює глядача в історію міста  від середніх віків і до нашого часу.

Експозиція справила неабияке враження на відвідувачів Порохівні, які мали змогу наочно ознайомитися з  історією Львова, його визначними об’єктами та відчути рельєф міста. Вони вже з нетерпінням чекають продовження проєкту, адже в майбутньому макет буде поступово доповнюватися новими об’єктами, а його формат дозволяє створювати на його основі різноманітні тематичні експозиції, пов’язані з сакральною, оборонною, археологічною історією Львова і т.п.

Макет історичного центру Львова у масштабі 1:1000 знаходиться на першому поверсі Порохової вежі (вул. Підвальна, 4) та доступний для огляду всіма охочими до 1 грудня кожного дня, окрім понеділка з 11:00 до 19:00 год.

Запис для екскурсійних груп за телефоном Центру – 067 812 80 00.

Команда проєкту

Ініціатор проєкту – Богдан Гой.

Комісар проєкту – Іван Турик.

Головний координатор проєкту – Світлана Тимків.

Помічник координатора – Назар Цедуляк.

Адміністратор проєкту – Тетяна Джигіль.

Куратор виставкової частини – Наталія Матлашенко.

Науковий консультант – Василь Петрик.

Піар-менеджер проєкту – Анастасія Камалдінова.

Архітектура простору – Олег Мочалкін, Ілля Коробка.

Дизайн експозиції – Ангеліна Якименко.

Керівник групи по створенню макету – Максим Ясінський.

Відеомаппінг – DizArt Studio.

Фінансова підтримка здійснена за рахунок заступника міністра регіонального розвитку України Юліана Чаплінського.

Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

 

Анна Павлова

30.09.2019

© 2013-2025 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.