Архподорож - Ужгород 2015

25-29 січня відбулася «Архподорож 2015» – традиційний щорічний захід для провідних архітекторів України.  В поїздці взяли участь 40 архітекторів з Харкова, Києва, Львова, Дніпропетровська, Чернівців, Вінниці та Одеси, а також до них долучилось ще 20 архітекторів Закарпаття.

Організатор заходу – агенція з архітектури та будівництва «BzB advertising», яку очолює Лариса Здоренко у співпраці з Західноукраїнським архітектурним порталом.

Цьогорічна Архподорож проходила на Закарпатті. В рамках програми у мальовничому куточку Карпат, поруч з Ужгородом – у санаторії «Золота гора», відбувся лекційний семінар з презентаціями  партнерів. Нашими Партнерами виступили компанії: FAKRO Україна, Ален Буд, KNAUF, AGC Україна, Es-System Україна, Laminam, Архітектурне ательє "Зевакін і Партнери", BRAMA та  Interior Fabrics.

Окрім презентацій були і пізнавальні мандрівки. Перша - це відпочинкова екскурсія по місту Ужгороду, що є адміністративним центром Закарпатської області. Розташований він біля підніжжя Карпат на звивистих берегах  ріки Уж. Архітектори мали змогу відвідати історичне серце цього міста -  Ужгородський замок.

В продовж екскурсії гості міста мали змогу оцінити його справді європейську архітектуру та пройтись вздовж мальовничої ріки  «Уж»,  яка є – окрасою Ужгорода.

Завершала програму дня екскурсія до комплексу урядового кварталу початку ХХ століття з вишуканою модерністичною архітектурою міжвоєнного періоду – Галагов, центром якого є будівля, де тепер знаходиться Закарпатська Обласна рада.

Наступний день був цілком присвячений навчальним семінарам з  презентаціями  партнерів та архітекторів України.

Однією з перших була презентація від фірми FAKRO, що мала доповідь на тему „Можливості дахових вікон FAKRO”. Також обговорювалися тенденції сучасної архітектури та застосування сучасних будівельних матеріалів.

Слідом провадила презентацію компанія: AGC Українаїї представники познайомили присутніх з новинками склопрозорих віконних конструкцій, без яких неможливо уявити жоден з сучасних архітектурних об’єктів.

Далі перехопили естафету виступів представники компаній: Ален Буд, які розповіли про сучасні можливості проектування та реалізації оригінальних авторських ідей у конструкціях покрівель з натуральних матеріалів: черепиці та сланцю та компанії Interior Fabrics,  які представили високоякісні європейські тканини для оформлення інтер'єрів та оригінальні ідеї  і сучасні дизайнерські рішення, що відповідають світовим тенденціям і стандартам.

Компанії BRAMA донесла, що  створює двері, які стануть незамінною частиною інтер'єру затишного будинку. Також виступали представники Es-System Українаодиного з найбільших виробників систем освітлення Європейського ринку, протягом багатьох років формує ринок професійних світлових рішень, спрямовуючи розвиток галузі.

Компанія KNAUF, яка є - провідним виробником будівельних та оздоблювальних матеріалів в Європі. Комплектні системи KNAUF для виконання внутрішньої обробки приміщень "сухим" способом визнані передовими і успішно застосовуються будівельниками у всьому світі.

Компанія Laminam пропонувала ознайомитися з керамогранітними плитами, які  є ідеальним варіантом для декору в  інтер'єрі будь-якого призначення: житлових, громадських, торгових, медико-санітарних приміщень. Завершили виступи партнерів представники фірми «Архітектурне ательє  "Зевакін і Партнери".

Та окрім виступів партнерів показали свої досягнення і безпосередні учасники семінару – молоді архітектори, керівники відомих архітектурних майстерень з різних міст України: Львова, Харкова, Києва, Дніпропетровська, Чернівців, Вінниці та Одеси. Зокрема: Юліан Чаплінський, Сергій Ільченко,  Богдан Гой,  Олег Білера, Валерій Кузнецов, Олександр Беценко, Тетяна Демидова, Ярослав Бойко, Ольга Спасова, Юрій Спасов, Тетяна Полегіна, Андрій Безчастнов, Тетяна Дрюкова, Олексій  Образцов, Мирина Білоярцева і Лілія Україна та інші.

Підсумки робочого та водночас відпочинкового і пізнавального дня були підведені у неформальних бесідах та дискусіях.

Наступний день – середа 28 січня – був присвячений екскурсіям та рекреації. Зранку, після сніданку, учасники семінару автобусом відправились відвідати басейни з термальними водами, які знаходяться в селі Косино, поруч з містечком Берегове. 

Завершальним акордом екскурсії стала для молодих архітекторів поїздка у місто Мукачево – що є адміністративним центром Мукачівського району, давня столиця закарпатської Русі - важливий промисловий і культурний центр, розташований на річці Латориця. 

Дякуємо всім за чудову творчу атмосферу та неймовірні емоції!

13.02.2015

© 2013-2024 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.